KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14381017
*
nr 1438 1017
Yervand Nahapetian
(1916-2006), Armenien
Signerad, akvarell, daterad 1956. Bladets mått ca 48x32,5 cm, yttermått inklusive ram. 60x44 cm
Yervand Nahapetian, armenisk bildkonstnär född 1916, död 2006.
Följerätt
Utrop:
7.000 kr
Såld:
6.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2021
kl 20:27:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 19:31:44
1
6.000 kr
13/12 20:22:18
2
Vinnande bud
- Klassiska
13 dec
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Yervand Nahapetian
Yervand Nahapetian, armenisk bildkonstnär född 1916, död 2006.
Läs mer om Yervand Nahapetian
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller armenien vattenfärg yervand nahapetian
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Yervand Nahapetian
Yervand Nahapetian, armenisk bildkonstnär född 1916, död 2006.
Läs mer om Klassiska
Läs mer om Yervand Nahapetian
nr 1438 1017
Yervand Nahapetian
(1916-2006), Armenien
Signerad, akvarell, daterad 1956. Bladets mått ca 48x32,5 cm, yttermått inklusive ram. 60x44 cm
Yervand Nahapetian, armenisk bildkonstnär född 1916, död 2006.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 7.000 kr |
| Såld: | 6.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/12 19:31:44 | 1 | 6.000 kr |
| 13/12 20:22:18 | 2 | Vinnande bud |
- Klassiska
13 dec
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Yervand Nahapetian
Yervand Nahapetian, armenisk bildkonstnär född 1916, död 2006.Läs mer om Yervand Nahapetian
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller armenien vattenfärg yervand nahapetian
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



